Kemiklerin uzaması ile gerçekleşen boyun uzama dönemi bebeklikten başlayarak gelişim döneminin sonuna kadar devam eder. Boy uzunluğu ya da kısalığı her zaman için birey için problem teşkil etmiş bu konu üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

b5

Boy Uzaması Nasıl Olur?
Boyun uzamasının bağlı olduğu bir takım faktörler vardır. Önce faktörlere bakalım ki sorunu çözmemiz daha kolay olsun.
1-Genetik
Boyun uzamasında en önemli faktör anne ve babamızdan gelen DNA’nın içerisinde saklıdır. Bir bebeğin yaklaşık kaç boyunda olacağı DNA’nın içerisindeki şifrelerde gizlidir. Ancak yapılan birkaç farklı şey ile bu öngörülen boy değişebilir. Mesela çocukluğundan bu yana halter gibi ağır spor yapan birisinin boyu kısa olur, diğer yandan basketbol oynamaya devam eden kimsenin boyu uzun olur. Yani annemizden ve babamızdan miras olan boy kişinin yaşayacağı hayata göre değişir.
2-Sağlıklı beslenme
Sağlıklı beslenme de kemiklerin sağlığı açısından önem teşkil eder. Beslenme alışkanlıkları yanlış olan bir kişi vücudun gerekli olan vitamin ve mineralleri alamaz. İhtiyacı olan vitamin ve minerali alamayan kemik uzamasını gerçekleştiremez. Bundan dolayı kişi vücudu için gerekli olan vitamin ve mineralleri düzgün almalı ve sağlıklı beslenmeyi yaşamına yerleştirmelidir. Meyve ve sebzeler, süt, tahıl, et ve bol miktarda sıvı içeren, özellikle kalsiyum ve benzeri minerallerin alınması gibi bir sağlıklı beslenme kişinin boyunun uzamasını sağlayabilir.
3-Coğrafi bölgenin etkisi
Yaşanılan iklim, kişinin boyunun uzamasını etkileyen faktörlerdendir. Alınan güneş ışığı gibi faktörler boy uzamasında etkilidir. Tropikal bölgelerde büyüyen insanların boyları kısa olurken, İskandinav ülkelerinin de yaşayan insanların boyları uzun olur.
4-Uyku düzeni
Vücut dinlenme sürecindeyken yani uykudayken büyüme hormonunu daha çok salgılar. Bundan dolayı eskiden beri söylenen “Uyu da büyü” cümlesi boş bir cümle olmayıp, gerçekten düzenli uykunun kişinin boyunu uzatması bilenen bir gerçektir.

Boy uzaması için ne yapılır?
Vücudun ne zaman duracağı kişin genetik yapısına bağlı olarak değişir. Bu kişinin DNA’sında gizlidir. Ancak hayatınıza ekleyeceğiniz bir takım alışkanlıklar ile boyunuzu uzatabilirsiniz.

1-Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı beslenme, besin değeri yüksek, günlük insan vücudunun ihtiyacı olan protein, karbonhidrat, yağ, mineral ve vitaminleri içeren gıdaların, sağlıklı bir yaşam için dengeli olarak tüketilmesidir. Boyun uzaması için vücudun kendini enerjik ve güçlü hissetmesi, kemiklerin güçlenmesi için kalsiyum gibi mineraller ihtiyacının olması su geçirmez bir gerçektir. Gerek yenilen bitkilerden gerekse şifalı bitkilerin takviyesi ile bu yararlı vitaminler, mineraller kişinin vücuduna girmelidir ki vücut kendini geliştirebilsin.
2-Germe Egzersizleri
Boy uzaması için kemiklerin güçlenmesi gerekir. Spor yaparak kemiklerinizi güçlendirecek hem de uzamasını sağlayacaksınız. Ancak halter gibi ağır sporlar değil; basketbol, voleybol gibi sporlar boy uzamasını teşvik eder. Ayrıca bu egzersizler vücutta büyüme hormonu salgılar ve boy uzaması daha kolay gerçekleşir.
3-Düzenli uyku
Kişi uykuya daldıktan bir saat sonra büyüme hormonu zirve noktada üretilir. Kişinin sağlıklı bir şeklide uzaması için günde 8-9 saat uyuması gerekir.

Uyarı!... Uzamax bir ilaç değildir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sitemiz sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız. uzamax
Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?